Breaking

Breaking, komercyjnie nazwany Break Dance to niesamowity taniec, stworzony na początku lat 70 w USA. Jest unikalnym stylem, który uformował się z połączenia wielu kultur oraz kreatywnych społeczności. Breaking jest integralną częścią kultury Hip Hop.

Dla kogo zajęcia taneczne?

DOROŚLI

Taniec to doskonała forma zarówno pracy z ciałem, umysłem jak i czas na odskocznię od codziennych zadań.

MŁODZIEŻ

Zajęcia taneczne są wspaniałą formą spożytkowania nadmiaru energii, która w nas drzemie.

DZIECI

Podstawy rytmiki oraz nauka tanecznych ruchów to idealne narzędzie kreatywności dla dzieci.

Kreatywny wycisk.

Niezależnie od wieku czy statusu społecznego, wszyscy na sali tanecznej są równi. Każdy przychodzi w indywidualnym celu: zarówno nauki tańca jak i przełamywania swoich ograniczeń.

Breaking jest idealnym narzędziem do otwierania się na spontaniczne reakcje, pozwalanie sobie na ekspresję kreatywności. To nie tylko kroki, schematy i precyzja. To przede wszystkim praca z ciałem na głębokim poziomie w stanie „flow”.

Breaking - krok po kroku.

Jak pracujemy na zajęciach?

Rozgrzewka.

Dobra rozgrzewka to podstawa. Pracujemy w pełnym zakresie, całym ciałem.

Czas: 15 min

"Top Rock"

Rytmika, taneczność, kroki oraz "flow". Zaczynamy od muzykalności!

Czas: 20 min

Floor Moves.

Technika w parterze: podstawowe kombinacje ruchowe.

Czas: 45 min

Rozciąganie.

Odpoczynek w formie stretchingu, aby zamknąć pełny cykl treningowy.

Czas: 10 min

Przygotuj się na zajęcia.

Breaking jest specyficznym tańcem. Warto przygotować sobie kilka akcesoriów, które znacznie wpłyną na jakość Twoich zajęć. Jak już wiesz, tańczymy zarówno w pozycji pionowej, ale również w parterze. Dlatego ważne, aby odpowiednio się zabezpieczyć.

Obuwie, strój.

Obuwie sportowe jest kluczowe w Breakingu. Dopasuj swój model wygodnych butów. Kolejnym elementem są luźne spodnie dresowe, t-shirt oraz dowolna bluza.

Akcesoria.

Dodatkami, które mogą wspomóc Twój trening taneczny są: nakolanniki (siatkarskie), czapka zimowa oraz ortalionowa bluza dresowa (może być z kapturem).

Uwaga: Na chwilę obecną nie prowadzę stacjonarnych zajęć Grupowych oraz Indywidualnych. Jedyną opcją są zajęcia dla dorosłych - Floor Core 

Sesje Indywidualne

Dla tych, którzy wolą trening oraz pracę z ciałem w formie indywidualnej, zapraszam na 60 minutową sesję. Trening 1 na 1 odbywa się na sali tanecznej w studio tańca lub z dojazdem do domu.

CZAS TRWANIA:

60 minut: 50 min trening, 10 min medytacja.

ZAPISZ SIĘ:

Wyślij zapytanie: kontakt@michalplewniak.pl

Warsztaty, wyjazdy, obozy.

Jeśli chcesz, abym popracował z dowolną grupą (minimum 5 osób), zapraszam do kontaktu. Zazwyczaj warsztaty wyjazdowe to doskonała przestrzeń do pracy zarówno z ciałem jak i z umysłem. W pakiecie z zajęciami Breaking’u, oferuję warsztaty na których dodatkowo popracujemy nad: nawykami, akceptacją swojego ciała, własnymi emocjami oraz poprawą swojego zdrowia od strony żywieniowej.

DLA KOGO?

KAŻDA grupa wiekowa.

POZIOM?

DOSTOSOWANY do grupy.