Biografia.

Michał "Vasquez" Plewniak

Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Wielokrotny zwycięzca Ogólnopolskich Turniejów Tanecznych, sędzia, szkoleniowiec oraz dyplomowany instruktor pracy z ciałem. Nauczyciel rozwoju samoświadomości, technik relaksacyjnych i medytacji. Wykładowca oraz inicjator projektów na rzecz poszerzania świadomości, przezwyciężania ograniczeń, pracy z własnymi emocjami oraz tworzenia dobrych nawyków.

Twórca Bloga, Podcastu oraz kanału na YouTube o nazwie: „Each One Teach One – Kreatywnie, pozytywnie, zdrowo”. W audycjach zaproszeni goście dzielą się niesamowitą wiedzą na temat rozwoju świadomości. Michał jest propagatorem zdrowego stylu życia, promując picie zielonych koktajlów oraz roślinnych potraw o właściwościach pro-zdrowotnych. Twórca Ebook’a: „Kreatywnie, Pozytywnie, Zdrowo”.

Na co dzień instruktor pracy z ciałem, mentor, coach oraz kochający mąż.

Jak to się wszystko zaczęło?

Od "zdrowego" do na prawdę zdrowego!

Odkąd pamiętam zawsze byłem aktywny fizycznie. W 1999 zacząłem swoją przygodę z ekstremalnym tańcem jakim jest Break Dance i przygoda ta trwa do dziś. Zawsze wydawało mi się, że poświęcając ogromną część mojego życia na taniec, moje ciało będzie zawsze w formie. Po 12 latach zawodowego tańca, przyszła weryfikacja mojego stylu życia.

NAJPIERW ZŁOŚĆ, POTEM ZDZIWIENIE

Dlaczego ja?!

Będąc unieruchomiony w łóżku najpierw ogarnęła mnie złość, potem frustracja a ostatecznie poczucie bycia ofiarą. I kiedy przeszła mi pierwsza fala gniewu na cały świat, sięgnąłem po mój telefon. Był to jeden z pierwszych smartfonów, bez internetu a jedynie z kolorowym wyświetlaczem. Przeglądając pliki jakie wgrane były na kartę pamięci, natrafiłem na coś co zmieniło moje życie o 180 stopni. Na książkę w PDF-ie, która nosiła tytuł: „Jak żyć długo i zdrowo?”. Przypadek?:)

Według wielu psychologów, w niektórych przypadkach samo zaobserwowanie problemu z szerszej perspektywy, jest w stanie uwolnić emocjonalnie lub nawet uzdrowić człowieka w minimum 50% a niekiedy całkowicie.

Kiedy zacząłem czytać wcześniej wspomniany Ebook, strona po stronie w moich oczach, potem w ciele a ostatecznie w sercu, poczułem coś niewyobrażalnego. Uwolnienie, z wielu błędnych przekonań z przeszłości! W tym z przekonań na temat mojego zdrowia…

OD KOKTAJLÓW DO ŚWIADOMOŚCI

Zielone koktajle to był początek...

Kiedy wróciłem z wakacji, natychmiast podjąłem decyzję: zmieniam swój styl życia – całkowicie! Było to w 2012 roku, czyli taki mój prywatny koniec świata 🙂 Zaczęło się od picia zielonych koktajli. Przeczytałem dziesiątki książek o tematyce odżywiania roślinnego. Zrezygnowałem z mięsa, alkoholu, napojów gazowanych, co dało mi łatwość w rezygnacji z kolejnych rzeczy: niezdrowych i silnie przetworzonych produktów.

Wszystko to pozwoliło mi się wreszcie zająć prawdziwym celem: pracą ze sobą w obszarze umysłu. 

Następnym krokiem była świadomość.

Kiedy oczyściłem się na polu fizycznym, skierowałem własne poszukiwania w obszar rozwoju świadomości i tak oto dotarłem do dnia dzisiejszego. Edukacja z zakresu psychologii, pracy z umysłem i świadomością rozpoczęła kolejny proces w moim życiu – rozwinięcia umiejętności pracy z człowiekiem w przestrzeni umysłu i serca a nie tylko ciała.

Ogrom literatury, wykładów i warsztatów, jak również godziny spotkań na żywo z autorytetami w dziedzinie pracy z umysłem człowieka, to obecnie moja największa pasja. Łącząc wiedzę z obszaru rozwoju świadomości z pracą z ciałem człowieka okazało się, że kombinacja ta jest niesamowicie pomocna ludziom. Od tej pory moje warsztaty pracy z ciałem wzbogaciłem o warsztaty pracy z umysłem, własnymi emocjami oraz medytację.